פעולות שיווק ופרסום, שדרוג של הציוד, החלפת ספקים או תיקונים ושיפוצים – ניהול שוטף של מסעדה רצוף באינסוף החלטות תפעוליות יומיומיות וכל אחת מההחלטות האלו כרוכה בהוצאת כספים. אז איך אפשר לקבל את ההחלטות הנכונות, כשאין לנו מול העיניים את הנתונים המדויקים: כמה הכנסות יש לנו החודש, כמה הוצאות כבר היו וכמה עוד מתוכננות, והאם אנחנו בכלל יכולים להרשות לעצמנו את העלויות הנוספות האלו?

למרבה הצער, רוב בעלי המסעדות והעסקים בענף המזון מקבלים כל יום החלטות ניהוליות על סמך תחושות והערכות, גם מבלי שיהיו להם את הנתונים הכספיים המעודכנים מול העיניים, בזמן אמת. ואז, כשהחודש נגמר, ומגיעים הנתונים הכספיים מרואה החשבון, תמיד יש הפתעות ובדרך כלל ההפתעות הן לא לטובה.

ואז מה כבר אפשר לעשות? הרי אי אפשר לשנות את העבר ולחלק את העוגה בצורה אחרת, בדיעבד, כי בינתיים ההוצאות כבר שולמו או שלפחות כבר נעשתה התחייבות לשלם אותן.
אז מה בכל זאת אפשר לעשות? ואיך אפשר לקבל בזמן אמת את המידע העדכני שנחוץ לצורך קבלת החלטות?
הפתרון הוא עבודה עם מערכת תקציב מסודרת שמאפשרת בקרה הרבה יותר טובה על ההוצאות  – הן ברמת התכנון וההיערכות אליהן מראש, והן בבקרה השוטפת, בזמן אמת על מה שקורה בפועל.

ברמת התכנון – כשעובדים עם תקציב מסודר, התקציב מהווה למעשה מפת דרכים המשקפת את סדרי העדיפויות של העסק, וניתן לתכנן בעזרתה כמה כסף להקצות לכל סעיף הוצאה.

ואילו ברמת הביצוע –  כאן כולנו יודעים היטב שהמציאות לא תמיד מתנהגת בדיוק כמו שתכננו אותה, דברים קורים לטוב ולרע, וסדרי העדיפויות שהגדרנו יכולים להשתנות. לכן, העבודה עם מערכת תקציב שאוספת את נתוני ההכנסות וההוצאות בפועל, ומציגה תמונת מצב עדכנית, מאפשרת לנו לראות, בזמן אמת, איפה אנחנו עומדים ולקבל את ההחלטות הטובות ביותר, נכון לעכשיו.

מערכת RestControl לניהול ובקרה תקציבית פותחה במיוחד לעסקים בענף המזון על סמך מודל כלכלי מוכח המותאם להם. המערכת מאפשרת לבעלי מסעדות ועסקי מזון להעריך, כבר בתחילת החודש מהו הרווח הצפוי ולדייק את ההערכה, על סמך נתוני הביצוע האמיתיים, לצורך קבלת החלטות טובה יותר.